CRM BugZone (odc. 3): „Input string was not in a correct format”

O tym, że CRM Plugin Registration Tool jest narzędziem pisanym na przysłowiowym kolanie wie chyba każdy, kto chociaż raz musiał zarejestrować .NET-owe rozszerzenie systemu Dynamics CRM. W ostatniej wersji CRM SDK (kwiecień 2016) twórcy omawianej aplikacji przeszli jednak samych siebie :).  W programie pojawił się błąd uniemożliwiający podłączenie się do organizacji CRM, co sprawiało że PTR stawał się de facto bezużyteczny.

W momencie łączenia się z wybraną organizacją aplikacja odmawiała posłuszeństwa i prezentowała z dumą użytkownikowi (czyli niżej podpisanemu) wyjątek następującej treści:

bugzone3_1

Wygląda na to, że programiści z Redmond (lub też z najdalszych regionów Indii) znowu wypuścili coś, co nie zostało w jakikolwiek sposób przetestowane. W przypadku narzędzi wchodzących w skład CRM-owego SDK jest to normalka. Dodatkowo od pewnego czasu nie są już dostępne źródła omawianej aplikacji. W związku z tym bez użycia narzędzi do dekompilacji kodu znalezienie i poprawa błędu nie jest możliwa.1717js

<dygresja>

Microsofcie, czekamy na udostępnienie źródeł CRM Plugin Registration Toola na licencji Open Source! Na pewno wiele osób podejmie się zadania i zdejmie z Twych zmęczonych ramion obowiązek utrzymywania tejże aplikacji.

</dygresja>

Na szczęście w omawianym przypadku istnieje proste obejście błędu. Należy zmienić ustawienia regionalne systemu operacyjnego na format „English (United States)”. Inne odmiany angielskiego też pewnie będą ok.

bugzone3_2Po tej modyfikacji oraz restarcie program będzie działał poprawnie.

Total Views: 2668 ,