Mój książkowy „debestof”…

man-with-a-pile-of-books_1048-1621Być może zauważyliście, że kilka dni temu w menu bloga pojawiła się zakładka „Książki”. Omawiany odnośnik odsyła do spisu pozycji książkowych, który to został dodatkowo podzielony na różne obszary tematyczne. O co w tym wszystkim chodzi? Generalnie książki zawsze bardzo lubiłem czytać, w tym również książki techniczne. Nie przekonuje mnie zupełnie argumentacja mówiąca o tym, że współcześnie czytanie tego typu literatury nie ma sensu ponieważ wszystko zmienia się na tyle szybko, że zanim skończymy lekturę 800-stronicowego podręcznika programowania języka X, na rynku pojawi się już jego kolejna wersja.

Dodatkowo zawsze lubiłem czytać wszelakie książkowe „polecanki” na blogach ekspertów w rozmaitych dziedzinach, które to uważam za niezwykle interesujące i warte uwagi. Sądzę, że lista przeczytanych i polecanych książek mówi często o danej osobie dużo więcej niż jakiekolwiek CV, czy portfolio projektowe („Uczestniczyłem w 30 dużych wdrożeniach systemów do zarządzania dokumentami”, taaa….). Ponieważ nie dorobiłem się cały czas na blogu sensownej strony pt. „O autorze” – mam cichą nadzieję, że zamieszczony spis książek będzie pełnił funkcję taką właśnie funkcję.

Podsumowując: „Wszyscy polecają, polecam i ja!” 🙂

Spis został podzielony na następujące sekcje:

Dynamics CRM – literatura poświęcona systemowi z którym pracuje na co dzień (wdrożenia u klientów, tworzenie rozszerzeń, itp.).

Programowanie – podręczniki do nauki języków oraz technik związanych z pisaniem kodu C# i JavaScipt.

Architektura i wzorce projektowe – nazwa mówi sama za siebie 🙂

Zarządzanie cyklem życia aplikacji – podręczniki związane ze znienawidzonym przez sporą część developerów systemem Visual Studio Team Foundation Server z którym niżej podpisany mimo wszystko nauczył się pracować i nawet polubił (czyżby syndrom sztokholmski? ;))

Kariera – pozycje dzięki którym będziecie mogli spojrzeć szerzej na tematy związane z planowaniem kariery zawodowej. Ponadto wewnątrz nich znajdziecie przydatne informacja odnośnie tego jak zachować się w sytuacjach, w których możemy się znaleźć jako programiści, konsultanci oraz generalnie pracownicy branży IT.

Inne – pozycje luźno powiązane z tym czym zajmuje się zawodowo. Z różnych względów (moim skromnym zdaniem) warte jednak przeczytania.

Total Views: 2123 ,