Dynamics 365: Sprawdzenie możliwości dołączania aktywności do encji za pomocą kodu w języku C#

Dziś krótka piłka… 🙂

Od pewnego czasu po głowie chodził mi pomysł polegający na zamieszczaniu na blogu krótkich, zamkniętych fragmentów kodu („code snippets”), realizujących określone funkcjonalności. Poniżej znajdziecie pierwszy z nich. Mam nadzieję, że być może przyda się on komuś i umożliwi zaoszczędzenie kilku cennych minut (przeszukiwanie Dynamics 365 SDK, zwłaszcza w przypadku pliku CHM nie należy do najprzyjemniejszych czynności O_O).

Zamieszczane snippety będą najczęściej zwiazane z systemem Dynamics 365. Wynika to z faktu, że niżej podpisany w ramach pracy zawodowej zajmuje się tworzeniem systemów XRM w oparciu o ww. platformę. Jeżeli jednak zdarzy mi się napisać jakiś przydatny, zamknięty kodzik z zupełnie innej dziedziny – również trafi on na bloga.

Poniższa metoda IsEntityActivitiesRelated umożliwia sprawdzenie, czy do rekordu encji określonego typu (zdefiniowanego za pomocą argumentu entityName) w systemie Dynamics 365 możemy dołączyć działania. Przyda się ona programistom w sytuacjach, w których generujemy aktywności w sposób automatyczny i dla których chcemy uzupełnić pole „Regarding” odnośnikiem do rekordu encji nieznanego w momencie pisania i komplilacji kodu typu.

Total Views: 3534 ,
This Article Has 2 Comments
  1. Czepialski

    „systuacjach”

  2. PG

    Poprawione! 🙂

Comments are now closed.