Zmiany noworoczne

Być może zauważyliście, że blog dostępny jest aktualnie pod nowym adresem http://blog.piotrgaszewski.pl. Również jego stara nazwa „XRM Labs” traci rację bytu oraz nie będzie już używana (chociaż domena jest w dalszym ciągu aktywna, a wszystkie przekierowania będą również działały). 

Zmiana ta podyktowana była wieloma czynnikami. Pierwszym z nich była tematyka poruszana w artykułach. Praktycznie od początku istnienia 90% tekstów na blogu poświęcona była platformie Microsoft Dynamics CRM, a później Dynamics 365 Customer Engagement. W związku z procesem rebrandingu w Microsoft pierwsza z wymienionych nazw nie funkcjonuje już zupełnie, druga odnosi się jedynie do konkretnej i niejedynej wersji dystrybucji systemu. Również model xRM (dla przypomnienia: „Anything Relationship Management” 😊), zastąpiony przez panoszące się wszędzie „Power Appsy”, przestaje już funkcjonować w potocznym języku i być może za kilka lat nikt nie będzie o nim pamiętał.

Wybierając nową nazwę dla bloga, rozważałem kilka różnych tytułów. Niestety żaden z nich nie pasował mi w 100% do jego tematyki. Poniżej wymieniam kilka rozważanych pomysłów:

Dynamics 365 Labs – nazwa sugerująca, że tematyka bloga obejmuje wszystkie aplikacje występujące pod brandem Dynamics 365. Również te, którymi nigdy się nie zajmowałem i w najbliższej przyszłości nie będę się zajmował (systemy ERP, Retial, AI, Mixed Reality, itp.). Odpada.

Dynamics 365 Customer Engagment Labs – niby ok, ale nazwa ta związana jest tylko z wersją on-premise systemu. Gdzie jest chmura i cały SaaS? Również odpada.

(Model-Driven) Power (Apps) Labs – znowu ok, ale tym razem pomijamy wersję on-premise (z którą to głównie pracowałem przez ostatnie 3 lata). Ponownie dyskwalifikacja.

Common Data Service Labs – jak wyżej. Odpada.

Dynamics 365 Model-Driven Power Apps on Common Data Service and Customer Engagement Labs (w skrócie: Dyn365MDPAoCDSaCE Labs :O)  – nazwa łącząca wszystkie produkty oraz wersje wywodzące się z dawnego CRM-a. Bez komentarza.

Tech Labs – zbyt ogólne. Bleee…

Skończyło się więc na tym, że nie wymyśliłem nic sensownego. Blog nie będzie posiadał więc na razie żadnej konkretnej nazwy i będzie po prostu podstroną mojego site’u: „PiotrGaszewski.pl”. W końcu i tak najważniejsza jest jego zawartość, której to przyznam, w ubiegłym roku trochę brakowało i będę chciał nad tym popracować.

Tymczasem… Do przeczytania!

Total Views: 1112 ,