GAC EXPLORER 1.0

Pracujesz z systemem Dynamics CRM / 365 Customer Engagement w wersji on-premise?

Tworzysz inne aplikacje, które korzystają z bibliotek umieszczonych w pamięci Global Assembly Cache?

Nie jesteś fanem wiersza poleceń lub narzędzia gacutil.exe?

Jeżeli odpowiedziałeś/odpowiedziałaś na któreś z powyższych pytań w twierdzący sposób, to być może stworzone przeze mnie narzędzie ułatwi Ci w jakimś stopniu życie 😊.

GAC EXPLORER, bo o nim mowa, jest graficzną „nakładką” na znaną wszystkim, pochodzącą z pakietu Windows SDK, aplikację gacutil.exe. Wspomniane narzędzie zostało przeze mnie stworzone za pomocą wracającej obecnie do łask technologii Windows Forms 😊. Umożliwia ono podstawowe operacje takie tak:

  • Wylistowanie wszystkich bibliotek znajdujących się w GAC.
  • Filtrowanie listy bibliotek
  • Zarejestrowanie biblioteki w GAC
  • Usunięcie biblioteki z GAC.

Źródła aplikacji możecie oczywiście znaleźć i wykorzystać wedle własnego uznania w serwisie GitHub (https://github.com/gashupl/gacexplorer). Natomiast najnowszy build znajduje się pod adresem: http://piotrgaszewski.pl/release/gacexplorer/GacExplorer-1.0.0.0.zip.

Na koniec – wielka prośba o wyrozumiałość i wszelki feedback, najlepiej z wykorzystaniem listy probemów na GitHubie. Aplikacja jest „świeża” i jeszcze „niewygrzana produkcyjnie” więc prawdopodobnie zawiera jakieś mniejsze lub większe błędy. W przyszłości chciałbym również nieco „upiększyć” interfejs użytkownika, który (jak widać na załączonym obrazku) aktualnie jest dość surowy oraz przenieść całość na platformę .NET Core. W planach mam również przygotowanie wersji współpracującej z pakietem XrmToolbox.

Total Views: 1250 ,